KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12295515
nr 1229 5515
Rune Jansson
(1918-2014), Sverige
Pastell, Landskap, signerad, -46,20x24
Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.
måndag 21 januari 2019
kl 18:42:22